Výsledky nejnovějších zápasů

Slavoj Choltice

O návrhu rekonstrukce kabin

Vážení příznivci Slavoje,

 

objevují se informace, ohledně navrhované rekonstrukce kabin, které jsou nepřesné.

Ubytovna pro nepřizpůsobivé, o které se vedou diskuze, nyní nemá opodstatnění. I když určité obavy jsou na místě a to až v tom případě, že investorům jejich záměr nevyjde. I tak bude ještě možnost hledat nějaká řešení, aby tomu tak nebylo.

Jestliže se budeme bát toho nejhoršího, tak nikdy nic nevybudujeme.

Rekonstrukce kabin, je nevyhnutelná, tlačí na nás hygiena i FAČR. Možnost rekonstrukce z vlastních zdrojů je v podstatě nereálná, protože finanční zdroje TJ Slavoje jsou omezené a očekávat nějaké vyšší dotace od městyse, který má svých starostí nepřeberně nelze.

Podmínkou investora při rekonstrukci kabin, je postavit ubytovací část nad kabiny a komerční část (kuželna) za kabiny. Jeho záměr je jasný, dostat svoji investici zpět.

Pokud by nastalo že investor nedodrží své závazky a jeho projekt nevyjde , TJ Slavoj o své zázemí (to znamená o opravené kabiny, hospůdku či areál) nepřijde, toto bude ošetřeno smlouvou. Na investora bude převedeno pouze patro, to jest ubytovací část.

TJ Slavoj na základě převodu ubytovací části na investora, získá rozšíření stávajících šaten, přístavbu nových šaten pro mládež, přístavbu šaten pro rozhodčí ke každému vlastní sociální zařízení. Rozšíření sociálního zařízení pro návštěvníky sportovních, kulturních a společenských akcí. Rozšíření klubové hospůdky o lepší zázemí pro obsluhu, sklad a kuchyň.

Postavením ubytovací části, máme možnost získat určité výhody při pořádání sportovních akcí s přesahem několika dnů, můžeme nabízet jiným subjektům areál k pořádání nejrůznějších soustředění, táborů a turnajů. Což zajisté přinese pokladně TJ Slavoje nezanedbatelný přínos. Ubytování v areálu budou mít možnost využívat Choltičtí hasiči ale i městys při pořádání jejich akcí, čímž mohou také jen získat. Z pohledu zastupitelstva městyse, je ubytování v Cholticích nedostatečné. Proto ubytování v areálu TJ Slavoje,má pro městys jasný přínos.

Pokuste se zvážit pozitiva a negativa tohoto návrhu a v případě zájmu hlasujte v naší anketě o rekonstrukci kabin.

Jiný návrh, jak provést rekonstrukci kabin, nebo lépe řečeno – jak financovat rekonstrukci kabin ještě nikdo jiný nepodal.

Pokud máte nápad, jak rekonstrukci kabin zajistit bez nutnosti třetí osoby jako investora, očekáváme od vás návrhy v komentářích pod tímto článkem. Určitě se jimi budeme zabývat.

 

Za vaše názory a připomínky vám předem děkujeme.

12 Comments

 1. Pavel Kváč

  11.3.2015 at 13.22

  Vážení přátelé,
  předem bych chtěl poprosit z pozice jednoho z administrátorů webovek,když někdo píše do této ankety ať se prosím podepíše. Děkuji.
  Co se týče ubytování v Cholticích je podle mého pohledu nedostačující
  hlavně pro velké zájezdy,soustředění ať už sportovců nebo ostatních skupin (tj.min.20lidí) kde je zapotřebí, aby se ubytovali společně a měli komplexní servis stravování apod. což by ubytování na hřišti splňovalo. Dále bych chtěl reagovat na komentář ohledně ubytování na koupališti, které je strategicky a s porovnáním s ubytováním na hřišti nevhodné z důvodu nepřístupnosti autobusu,aut apod. A co mám informace od lidí kteří zajišťují soustředění mládeže, tak se na takovém to koupališti, které ani nefunguje a je ve velmi špatném stavu nikdo s dětmi neubytuje z důvodu nebezpečí blízkého bazénu.I když by se do rekonstrukce ubytování na koupališti dalo třeba méně peněz což si ale nemyslím, protože v současné době je to téměř na zbourání a postavení nových zdí,střechy atd. což by jste byli pomalu na stejných penězích, jako na hřišti a hlavně není o tuto rekonstrukci z pohledu investora zájem což na hřišti je i když je zatím jediný. Jiný návrh zatím není. Jinak děkuju za všechny komentáře a diskuze v této anketě, které jsou velmi přínosné hlavně pro ty, kteří se chtějí něco dozvědět a nechodí nebo nechtějí chodit na veřejné diskuze, valné hromady apod.,kde by se tyto informace dozvěděli a mohli se na všechno zeptat osobně. A kdyby jsme si jen sedli a všechno si řekli osobně z očí do očí,což je taky dobrý,tak by se zase tyto lidé nic nedozvěděli.
  Hezký jarní den.
  Zdraví Pavel Kváč.

 2. anonym

  10.3.2015 at 17.40

  Já jsem se domníval, že v Cholticích jsou dva penziony – mimochodem téměř prázdné, s nevyužitou kapacitou, a že je tu možnost rekonstruovat ubytovnu na bývalém koupališti, která by vyšla mnohem levněji a určitě by byla proveditelná i bez nutnosti zapojení soukromého investora?

 3. Ondřej Augustin

  10.3.2015 at 12.53

  Ahoj Martine,
  nemyslím si, že bysme to měli řešit diskuzí na webu. jsem rozumní lidé, kteří si dokáží v klidu sednou a debatovat 😉

  ještě však odpovím na tvůj dotaz zde veřejně. kdybych měl někde otevřít restauraci, budu hodně uvažovat nad tím na jakém místě a samozřejmě si zjistím, jak jsou na tom ostatní restaurace v okolí. zjistím co nabízejí, jaké pívo – jak chutná hostům, jaké jídlo – domací nebo zahraniční. zjistím jestli nechtějí změnu, třeba exotiku. zjistím si, čím bych potěšil klientelu města, či městské části, třeba dotazy na ulici kolem jdoucích… budu uvažovat nad tím, čím by měla restaurace zaujmout…

  míslím si, že průzkum trhu se vždy provádí před investicí… 🙂

  nebo se mýlím?

  Zdrím, čauvec.

  P.S. nemyslím to nijak zle. jen mi chybí pár podstatných informací k projektu než ostatním. tak se na mě nezlobte.

  a upřesnění z VH – opravdu nezávidím (není čemu) a nikoho za zády nemám (jsem dospělý a svéprávný)…

 4. Ondřej Augustin

  8.3.2015 at 19.08

  Ahoj, rád bych získal odpověď na to, jestli Martin, jako autor nápadu, zjišťoval poptávku o ubytování v cholticích? Není přeci nic jednoduššího než rozeslat pár mailů sportovním organizacím, cestovním agenturám, s tím jestli by měl vůbec někdo zájem o to se tu ubytovat. Přeci když chci investovat do ubytovny, tak musím vědět kdo tam asi bude bydlet (přebývat) třeba kvůli tomu všemu je zbytečný haló. Jen se celý nápad měl prezentovat tak, že měla být hotová studie.

  Martine, kdyby si přišel s tím, že máš zjištěné od xy organizací, že ubytování bude využíváno 70% v roce, tak to bude vypadat trochu jako opravdu skvělý plán pro investici. Ale vy to bohužel prezentujete špatně. nejdřív něco postavit a pak se uvidí kdo to bude využívat…

  takže to mělo vypadat asi takto: rozeslat cca 100 mailů sportovním organizacím a cestovním agenturám, jestli by měly zájem o ubytování v cholticích a to: a) momentální situace v obci (1x fotbalové hřiště, 3 x kurt na tenis, volejbal, nohejbal, 1x beach volejbal a možnost koupání v obci. + potraviny, drogerie…)

  b) v budoucnu – třeba umělá tráva s osvětlením

  kdyby si přišel s tím, že si toto podnikl a odezva byla taková a maková, tak bych třeba nebyl proti.

  zatím v tom opravdu nevidím nic dobrého. přeci ty jako chytrý člověk se spoustou zkušeností z investic a ve stavebnictví, by si nestavěl nic bez rozmyšlení. určitě máš v hlavě plán, jak mít ubytování zaplněné z co největšího počtu… tak se s tím neboj vystoupit na veřejnost a poděl se s náma o tvé představě. 😉

  • Martin Čermák

   10.3.2015 at 9.10

   Ahoj Ondro, nápad vytvořit alespoň nějakou studii vznikl z toho, aby se věc údržby, rekonstrukce a modernizace stávajících prostor řešila komplexně. Nedělal jsem žádný průzkum zájmu o ubytování, neobesílal jsem žádné organizace. Klidně to můžeš v přípravné projektové fázi udělat, bude potřeba každý kdo bude chtít nějak pomoci nebo se do projektu zapojit. Ale položím Ti jednu otázku. Kdybys chtěl otevřít např. novou restauraci budeš obesílat lidi a ptát se „budete mi tam chodit?“ uznej sám, takto se to přeci nedělá. Moje studie se opírá o fakt, že v okolí žádné podobné zařízení neexistuje a přitom po republice jsou a fungují. Znovu podotýkám toto je pouze studie a projednejme si co nejlepší řešení. Jedno je však jisté bez obecních pozemků žádná modernizace a rozšíření není možné. Těší mě, že máš o dění zájem.
   Zdraví Martin
   Zdraví Tě Martin

 5. Jirka Kohoutek

  8.3.2015 at 10.47

  Ahoj,

  zažádání o pozemky od obce se pokud vím na valné hromadě Slavoje schválilo, a to poměrně jednoznačně.

  Například já osobně nejsem v tuto chvíli ani pro, ale ani proti prezentovanému návrhu. Jsem pro pomoc Slavoji. Ne, v tuto chvíli nemám žádný lepší nápad, se kterým bych přišel. Moje dotazy ale nejsou míněné jako kritika návrhu, množství nesouhlasných názorů ze strany veřejnosti je dle mne aktuálně dáno spoustou otazníků okolo celého projektu, a proto se snažím pokládat otázky, ve kterých najdou i ostatní odpovědi na to, co je zajímá. Třeba pak změní(m) názor.

  Mě zajímá, jak bude do dalšího navazujícího rozhodování zapojena veřejnost a „řadoví“ členi Slavoje, kromě výboru. To znamená – až ( nebo jestli ) nám obec uvolní pozemky, začne se tedy shánět investor. Takový investor se vždy výboru a Slavoji osobně představí, se svoji vizí a bude připraven sdělovat přesnější informace ? Výbor slavoje a členi následně budou rozhodovat o „akceptaci“ investora ? Budou v rámci přípravy případného projektu další možnosti pro Slavojáky a širší veřejnost nechat se informovat a případně projekt „připomínkovat“ ?

  Chápu i to, že investor se taky může objevit jediný, nebo se nemusí objevit žádný.

  Díky za odpověď,

  • Martin Čermák

   10.3.2015 at 8.53

   Ahoj Jirko,moje odpověď je celkem jednoduchá. Pakliže obec schválí pozemky pro Slavoj, nastane fáze přípravná, ve které se budou hledat investoři a projednávat veškerá možná řešení. Zcela určitě se k tomu budou moci vyjadřovat všichni řádní členové Slavoje a jistě se o detailnější podobě projektu bude diskutovat a určitě bude svoláno několik schůzek členů aby se prodiskutovalo co nejlepší řešení.
   Zdraví Martin

 6. Martin Čermák

  7.3.2015 at 15.12

  Přikládám tento komentář jako autor studie – přístavba kabin. Nejdříve se podivuji nad tím že v této době ještě někdo píše příspěvky anonymně, asi se za ně stydí…nebo to svědčí o malosti těchto lidí ? Studie vznikla na základě požadavků modernizace stávající budovy.Podotýkám je to pouze studie a těch samozřejmě může vzniknout několik.Stávající budova je na pozemku vlastníka budovy a tím je Slavoj Choltice. Z důvodů požadavků na rozšíření skladů, šaten,sociálních zařízení, prostorů pro rozhodčí a rozhlas je nutné v prostoru okolo budovy vlastnit další pozemky, které jsou nyní v držení obce. Dále je nutno provést rekonstrukci střešního pláště, výměnu oken, zateplení budovy, větrání, vytápění apod. Na provedení těchto úprav je zapotřebí cca 2-3 mil.Kč – chce je někdo na to dát? Můžeme vypsat konkurz na finančního dárce, jistě se jich hodně přihlásí.Pokud to má investora zaujmout musíme mu dát možnost komerčního využití a tím další prostory. Tím je v uvažované studii prostor patra -ubytování, prostor kuchyně – pro vaření, prostor kuželny pro další sportovní vyžití.Samozřejmě že vše může být i jinak, místo kuželny třeba wellnes, či bowling apod. Myslím si však že prostor ubytování je z ekonomického hlediska nezbytný. Ke studii jsem přistoupil jako znalec poměrů ve Slavoji, jako stavební podnikatel i jako host obdobných zařízení. Odhad investic studie je 15 mil. Kč, předpokládám ze zkušeností, že se to dá zrealizovat za 75 % ceny tj. někde kolem 11 mil.Kč. Teď se ptát kolik bude stát ubytování, je podobná otázka jako kolik bude stát hodina ve welnes či v kuželně, či oběd který se v kuchyni bude vařit. Kdo si to chce spočítat ať uvažuje ceny obvyklé. Jestliže se pozemky od obce nezískají,můžeme na jakékoliv rozšíření budovy zapomenout a dále nadávat u piva jak se nám budova sype, ale to asi mimo pár opravdových slavojáků nikoho netrápí. Nebráním se jakékoliv jiné myšlence jak kabinám pomoci – přijďte do výboru s návrhy a pouze nekritizujte.Přes nevůli některých občanů jsem rád že studie vzbudila takový rozruch. Alespoń se o tom začalo diskutovat. K mé účasti s případnou realizací uvedu pouze to, že jestliže dojde k realizaci nabízím své spoluinvestorství i když mě někteří občané pokládají za blázna a jiní za zlatokopa, to ať si každý přebere sám. Tímto hledám další nadšence /zájemce/ aby investovali své finanční prostředky. Jiný investor než soukromí bohužel není. Rád zodpovím veškeré dotazy z pozice autora studie i z pozice člena výboru Slavoje, ale podotýkám na anonymy odpovídat nebudu.
  Všechny Slavojáky zdraví Martin Čermák

 7. Jirka Kohoutek

  7.3.2015 at 12.05

  Druhý dotaz mám směrem k obci –

  obec říká, že aktuální kapacita ubytování v cholticích je nedostatečná . Bylo také řečeno, že nabídka určuje poptávku, takže se vlastně neví, jestli by byl o ubytování zájem dokud se nepostaví.

  můj dotaz zní : Prováděla obec v tomto směru nějaký průzkum, např. v obcích podobné velikosti s podobnými podmínkami .. ? ( sportovní spolky, kulturní objekt, park ) Ptali jsme se někde, kde kapacity mají, jaká je reálná poptávka po ubytování ?

  Z mého pohledu, pokud má být investice do ubytobvání směřovaná pro sportovce , případně turisty, a za předpokladu, „že nikdo tu nechce trvale ubytové ukrajince, romy atd..“ musí mít investor vůbec před podáním takového návrhu tyto informace zjištěné, případně poptané. Pokud budou výsledky takového průkumu ukazovat, že se taková ubytovna uživí a zaplatí na sportovcích a turistech, spousta lidí by to mohla začít vnímat pozitivněji.

  odpověď na toto opět uvítám zde v diskuzi

 8. Jirka Kohoute

  7.3.2015 at 11.37

  Začnu prvním dotazem , odpověď uvítám zde v diskuzi :

  kolik z předběžného rozpočtu „spolkne“ přístavba ubytování a kuželny ?

  Jaká bude cena ubytování, jak má investor spočítaný breakpoint ?
  ( při jaké % obsazenosti, po kolik dní v roce se bude ubytování poskytovat ?, za jak dlouho se má investice vrátit ? )

 9. podnikání

  6.3.2015 at 12.53

  Daroval by někdo svou střechu nebo půdní prostory nad domem?

  Sháním pro vlastní podnikání…

  v čem nakonec budu podnikat a jak se o to budu starat vás nemusí zajímat, protože to bude moje 😛

  nebo moje a mých neznámých investorů 😀

 10. idiot

  5.3.2015 at 19.27

  Čermákovy kabiny nikdy

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close