Bitva ve Starém Hradišti: Slavoj předvedl velkolepý obrat!

Staré Hradiště, pátek 27. září. Odpolední souboj starších žáků se nesl ve znamení dramatického fotbalového příběhu, který by mohl být klidně scénářem hollywoodského trháku. Naši borci to neměli vůbec jednoduché. Po prvním poločase, kdy šli do kabin s nelichotivým výsledkem 3:1 pro domácí tým, se situace nezdála růžová. Jenže jak říká staré fotbalové přísloví: „Není konec, dokud není konec!“

Začátek utkání nevypadal vůbec špatně. Naši kluci drželi míč a soupeře přehrávali, jenže paradoxně to byli hráči Starého Hradiště, kteří dávali góly. Na tabuli svítilo 3:0 pro domácí a atmosféra na hřišti byla napjatá. Pak ale přišla 17. minuta a Tsymbalistyi Maksym, který se s ničím nepáral, prostřelil brankáře Hradiště a snížil na 3:1.

Trenér Karel Kříž během přestávky v kabině musel trochu zvýšit hlas a na našich hráčích to bylo od začátku druhé půlky znát. Sotva se rozběhl druhý poločas, Slavoj předvedl smršť, která by se dala přirovnat k uragánu. Během pouhých deseti minut rozvlnili síť hned čtyřikrát! Tsymbalistyi Maksym, Loužil Eduard, Horák Matyáš a Kříž Marek otočili skóre na 5:3 a na tvářích domácích fanoušků se začal rozlévat zděšený výraz.

Domácí se ale nevzdali a dokázali snížit. Naši hráči si na chvíli mysleli, že už mají vítězství v kapse, ale tohle probuzení je znovu nastartovalo. Další gólovou smršť obstarali Tsymbalistyi Maksym a Málek Matyáš, kteří upravili skóre na konečných 7:4 pro Slavoj. Tři body byly doma a radost na tvářích našich borců byla obrovská.

Trenér Kříž po zápase chválil své svěřence, především za jejich výkon ve druhé půli: „Musím kluky pochválit, ale je potřeba hrát takto od začátku. V neděli nás čeká těžký soupeř v Srchu a budeme potřebovat co největší podporu fanoušků. Tak doufám, že dorazíte v co největším počtu!“

Za zmínku stojí hattrick Tsymbalistyie Maksyma, který byl srdcem celého zápasu, a skvělý kolektivní výkon všech hráčů. Nyní je před námi další výzva a my věříme, že naši žáci i tentokrát předvedou skvělou hru! Přijďte je podpořit a buďte svědky dalších fotbalových zázraků!