Výsledky nejnovějších zápasů

TJ Slavoj Choltice

Dorost si z Mikulovic veze bod za remízu 1:1

V sobotu 7. září nastoupil dorost Slavoje k prvnímu mistrovskému utkání podzimní sezóny na hřišti Mikulovic. Po napínavém zápase, který skončil remízou 1:1, si oba týmy rozdělily po bodu.

Dorost nastoupil v této sestavě:
Brankář: Luboš Hromádka
Hráči v poli: Filip Studénka, David Kubín, Patrik Šedivý, Radek Culek, Antonín Doležal, Michal Málek [K], Štěpán Dušek, Janek Pecka, Roman Turek, Tomáš Joska
Náhradníci: Valentin Domniku, Jakub Beneš, Michal Vegeš, Tomáš Kočí, Václav Osinek,
náhradní brankář: Lukáš Bíro

Průběh utkání:

Trenér dorostu, Martin Chmelík, popsal utkání jako náročné, ve kterém sice chyběla fotbalová krása, ale nechybělo nasazení. Hrálo se na skvěle připraveném hřišti v Mikulovicích, ale úvodní poločas gól nepřinesl. Zásluhou výborných zákroků brankáře Luboše Hromádky se domácí nedokázali prosadit ani z několika vyložených šancí.
„První poločas nebyl příliš pohledný, chyběla nám přesnost v přihrávkách a klid při řešení situací před pokutovým územím soupeře,“ komentoval trenér Chmelík. Do kabin se šlo za stavu 0:0.

Ve druhém poločase oba týmy pokračovaly v boji o dominanci, ale ani jeden z nich neměl navrch. „Jak se říká, každý chvilku tahal pilku,“ dodal trenér. Mikulovice se však ujaly vedení v 83. minutě, kdy se prosadily z přímého kopu. Nešťastný zásah do naší brány tak přinesl vedení domácím.

Dorost Slavoje však nerezignovali a vrhli všechny síly do útoku. Odměnou jim byl v 89. minutě vyrovnávací gól Romana Turka, který po dlouhém nákopu za obranu utekl všem soupeřovým hráčům, obešel brankáře a s přehledem skóroval do prázdné brány. Zápas tak skončil spravedlivou remízou 1:1.

Stínem zápasu je zranění kapitána:

Bohužel utkání poznamenalo zranění kapitána Michala Málka, který po zápase skončil s nohou v sádře. Trenér i celý tým přejí Michalovi brzké uzdravení a návrat na hřiště, ke kterému se připojují i všichni Slavojáci.

Zápas byl pro dorost Slavoje prvním krokem v nové sezóně a bod z venkovního hřiště je cenným ziskem, který může být dobrým základem pro nadcházející utkání.