Výsledky nejnovějších zápasů

TJ Slavoj Choltice

K prvnímu domácímu vítězství nás dovedl Domniku – Dorost 5:1 Srch

První domácí mistrovské utkání nás čekalo proti týmu ze Srchu. Na úvod jsme soupeři ukázali, že na naší půdě to lehké mít rozhodně nebude. Už v první minutě se ve vápně po skvělé práci bleskově zorientoval Domniku a nechytatelnou střelou nás poslal do vedení. Tento rychlý zásah nám dodal potřebný klid a kontrolu nad zápasem, kdy jsme dalších dvacet minut drželi míč převážně na soupeřově polovině.

Naše převaha se brzy promítla do skóre. V 17. minutě si na rohový kop naskočil Doležal a hlavou zvýšil na 2:0. A než si soupeř stačil uvědomit, co se stalo, přichází další rána. Kapitán Lukeš po skvěle zvládnutém brejku zvyšuje na 3:0. Do konce poločasu jsme sice měli ještě několik náznaků, ale skóre zůstalo nezměněné.

Do druhé půle jsme vstoupili s jasným plánem nepolevit, ale místo toho jsme nechali soupeře převzít iniciativu. Na hřišti jsme působili ospale, naše hra byla plná nepřesností a pasivity, což Srch využil k tomu, aby nám pěkně zatápěl. Prvních 25 minut druhé půle bylo pro nás spíše trápením, jakoby nám chyběl zápal a energie. Fanoušky musely bolet oči z našeho výkonu, ale naštěstí jsme se v poslední čtvrtině zápasu znovu probudili.

V 76. minutě se znovu připomněl Domniku, který si v posledních zápasech drží vynikající formu, a navýšil skóre na 4:0. O chvíli později soupeř sice korigoval z pokutového kopu, ale poslední slovo jsme měli my – Osinek nádhernou střelou zpoza vápna uzavřel skóre na konečných 5:1.

Tři body jsou naše, s výsledkem jsme spokojeni, ale s hrou už méně. Srch, přestože měl v sestavě několik mladších hráčů, předvedl sympatický výkon a přejeme jim do dalších zápasů hodně štěstí. My ale musíme na trénincích zapracovat, pokud chceme hrát ještě lépe.