Výsledky nejnovějších zápasů

TJ Slavoj Choltice

Slavoj A nestačil na Stolany, přesto zanechal dobrý dojem v první půli

V sobotu 21. září se Slavoj A postavil dalšímu soupeři v mistrovském utkání, tentokrát na hřišti Stolan. Zápas, který se odehrál před početnou diváckou kulisou, přinesl napínavou podívanou, ale skončil nepříznivě – 2:1 pro náš tým.

Slavoj však začal skvěle. Už v 5. minutě se po pohledné akci prosadil Adam Troják, který pohotově využil zaváhání stolanské obrany a poslal náš tým do vedení. Choltice v první půli dominovaly nejen na míči, ale i v počtu šancí. Skvělá kombinační hra, vedená kapitánem a brankářem Matějem Vašíčkem, držela soupeře pod tlakem. Přestože měl Slavoj několik příležitostí navýšit skóre, do kabin se šlo za stavu 0:1.

„Dali jsme rychlý gól, což nám hodně pomohlo. První poločas jsme hráli výborně, vytvořili si řadu šancí. Bohužel jsme proměnili jen jednu, místo toho, abychom šli do kabin za stavu 3:0,“ hodnotil první dějství trenér Ladislav Vašíček.

Po přestávce přišel nečekaný zlom. Slavoj jako by ztratil dech a Stolany toho rychle využily. Nejprve v 54. minutě domácí tým po přesné akci vyrovnal na 1:1. Následně v 58. minutě nešťastně nasměroval Lukáš Heblík míč do vlastní brány a Stolany se dostaly do vedení 2:1. Tento moment změnil ráz hry. Trenér reagoval střídáními – v 58. minutě Filip Barták nahradil Jakuba Haška, v 62. minutě Šimon Hrdý nahradil Jaroslava Hutlu, v 68. minutě nastoupil Martin Filip za Aleksandara Tomiče a v 88. minutě Danek Jirásek nahradil Martina Hoška. Bohužel, ani tato střídání nepřinesla vyrovnání a Stolany si své vedení pohlídaly.

„Do druhého poločasu jsme vstoupili úplně jinak než do toho prvního. Vypadli jsme z tempa, což soupeř rychle potrestal. I přes prohru musím kluky pochválit za nasazení v první půli. Teď se musíme zaměřit na proměňování šancí, pokud chceme uspět v příštím zápase,“ uzavřel hodnocení trenér Vašíček.

I přes prohru zůstali fanoušci věrní a podporovali Slavoj až do konce. „Chtěl bych moc poděkovat našim fanouškům a fanynkám. I když jsme neudrželi vedení, byli za námi a vytvořili skvělou atmosféru,“ vzkázal trenér.

Nyní se Slavoj připravuje na další důležitý zápas. V sobotu na domácím hřišti přivítá Hrochův Týnec a pokusí se zlomit střelecké trápení. Těšíme se na vaši podporu!

M.H.