Hráno dne 8.11. 14:00 hod.

Sestava SLAVOJE : Radek Zářecký – Richard Peml, Peter Korbeľ, Jiří Hlaváček, Petr Kopečný – Jan Kohoutek, Jan Jeřábek, Jakub Adam, Lukáš Mach – Tomáš Urbanec, Jiří Kohoutek.  Střídali : Štěpán Bolek, Míra Kaluža.

Góly Slavoje : 28′ , 41′ a 81′ Honza Jeřábek, 62′ Honza Kohoutek

Derby jasně pro naše barvy

Za hezkého sobotního odpoledne před rekordní návštěvou podzimu se od první minuty hrál rychlý a bojovný fotbal. Do šancí jsme se tlačili od první minuty po hezkých fotbalových kombinacích.  Odměna přišla až po půlhodině hry, kdy přetažený centr z levé strany vracel pod sebe Ríša Peml a Jeřáb se z brankové čáry nemohl mýlit – 1:0 . Radost však nevydržela dlouho,  již o minutu později rozehrával Kolman volný přímý kop, který lacině doputoval až do brány – v 29 minutě bylo tedy srovnáno – 1:1.  I nadále jsme byli nebezpečnějším celkem, po další hezké kombinaci na levé straně v 41′ se do zakončení dral Jirka Kohoutek, který byl ale v pokutovém území zezadu faulován,  a v následném neovládaném pádu knokautoval gólmana hostí Černíka.  Po delším ošetření se Černík rozhodl postavit zpět do brány, nařízenou penaltu ale nelapil – Jeřáb mu ostrou ranou po zemi k tyči nedal šanci.  Do kabin se tedy šlo za stavu 2:1 .

Do druhého poločasu šli již Valy s gólmanem ze hřiště, hrál se však i nadále rychlý a bojovný fotbal. Uklidnění do našich řad – tedy pojistku – přidal v 62′ Honza Kohoutek, který si zběhl na Urbiho centr a holení nekompromisně uklidil míč do protipohybu gólmana – 3:1. Následně jsme již hru kontrolovali, vytvářeli jsme hezké fotbalové akce, a poslední hřebíček do rakve Valů přidal v 81′ opět jeřáb, který tak zkompletoval svůj hattrick.

Hráčům patří poděkování za předvedený výkon, fanouškům za atmosféru, jakou si derby zaslouží. Naši borci přezimují na skvělém prvním fleku, což málokdo očekával. Není tedy divu, že se to tým i s fanoušky jal bujaře oslavit  na následné rozlučce .