Sruby – Slavoj A 3:3 ( 1:1 ) , 3:0 po penaltách

Sestava SLAVOJE : Radek Zářecký – Jirka Kohoutek, Jirka Hlaváček, Andrej Viselka, Honza Kohoutek – Tomáš Blažek, Marek Hudec,Jakub Adam, Lukáš Mach – Štěpán Bolek, Tomáš Urbanec

Góly Slavoje : 45′ Andrej Viselka , 54′ Tomáš Urbanec, 75′ Lukáš Mach

Střídali : 88′ Ríša Peml ( Štěpán Bolek )

Ztráta tříbodového zisku v poslední minutě.

V prvním poločase jsme byli i přes tři omluvenky ze základu  ( Knápa, Tigi, Jeřáb ) od začátku aktivnějším a nebezpečnějším týmem. Zrazovala nás ale finální fáze. Na druhé straně se domácí dostali k ojedinělé střele  kdy nás zachránila tyč. I přes naši aktivitu šli v 36′ do vedení domácí, kdy přímý kop přes zeď trefil Novotný. Vystupňovali jsme aktivitu a  odměny jsme se dočkali v 45′ , kdy na odražený míč dobře zareagoval Andrej Viselka a i díky slabšímu výkonu gólmana míč doputoval do sítě, a šatňákem jsme tak srovnali stav skóre.

Do druhého poločasu jsme opět naskočili jako aktivnější tým, ale nedařilo se nám zakončovat. Domácí nás za mizernou produktivitu ztrestali v 53′ kdy centrovaný míč uklidil do brány nehlídaný Dušek. Vyrukovali jsme s bleskovou odpovědí, hned z rozehrávky se rozjela akce po levé lajně, kdy po hezké kombinaci centroval Machýno a z malého vápna se prosadil Urbi – během minuty tak bylo srovnáno na 2:2. Nadále jsme pokračovali v aktivním výkonu, a odměnou byl v 75′ gól Machýna, který dostal hezký pas za obranu, míč zpracoval a křižnou střelou nás poslal do vedení. Domácí zkoušeli skóre korigovat a tlačili se do zakončení, po jednom z rohů domácí útočník dokonce otřel míč o tyč. Primárně jsme se snažili držet míč co nejdále od naší brány,  a konec zápasu se blížil. V 90′ jsme drželi míč v rohu u domácí brány, a pak se začaly dít věci. Obránce ukopl míč do autu,  praporek i paže rozhodčího ale suverénně zamířily opačným směrem. Domácí z otočeného autu založili protiútok, jehož výsledkem byl závar před naší bránou. První střelu zblokoval skluzem obránce, druhou střelu skokem vyrazil Zářa  – v tu chvíli se však ozval hvizd rozhodčího který s úšklebkem na tváři spokojeně a rozhodně ukazoval na značku pokutového kopu. Zářa totiž skokem po vyražení míče „trefil“ hráče domácích, který se s nepřeslechnutelným výkřikem složil k zemi.  Nařízenou penaltu v nastaveném čase domácí Jiráský proměnil, a šlo se na penalty.  Těžko po událostech posledních minut udržet chladnou hlavu před pokutovými kopy .. a na penaltách jsme tak totálně vyhořeli.

Je škoda, že jsme dali rozhodčímu šanci utkání rozhodnout, v těchto končinách jsou podobné situace pověstné…Kdyby se nám podařilo z vypracovaných šancí zvýšit na 4:2, tak už by to asi neupískal..  Nutno dodat že domácí měli šance na vstřelení branek i bez pomoci Svatoně.

V příštím zápase doma přivítáme „staré známé“ z nedalekého Mateřova, přijďte nás podpořit na domácí utkání.