Vítězství v Řečanech! Výsledek 6:3 pro naše starší žáky

Trenér starších žáků Karel Kříž informuje o mistrovském utkání, které v sobotu odehráli na půdě Řečan nad Labem.

V sobotu jsme vyrazili do Řečan nad Labem s jasným cílem – přivézt si tři body. A začátek tomu naprosto odpovídal. Už po čtyřech minutách jsme vedli 2:0 díky gólům Lukáše Pajera a Maxe*. Zdálo se, že máme zápas pod kontrolou, ale uspokojení s výsledkem přišlo příliš brzy. Soupeř potrestal naší chybu v obraně a snížil na 2:1.

Naštěstí jsme se rychle vzpamatovali, a levačka Matyáše Málka nás opět posunula do dvoubrankového vedení. Řečany však opět zabraly a před koncem poločasu snížily na 3:2. V tu chvíli kluky nakopla bojovnost, a Max* přidal svůj druhý gól, čímž jsme si do kabin odnesli vedení 4:2.

Druhý poločas začal vyrovnaně, ale soupeř se znovu dotáhl na rozdíl jediné branky – 4:3. Následně měli domácí obrovskou šanci na vyrovnání, ale brankář Dominik Čermák předvedl skvělý zákrok a s pomocí břevna zabránil gólu.

S postupem času začalo našim klukům docházet sil, a tak bylo potřeba prostřídat. Střídání přineslo kýžený efekt – po skrumáži v soupeřově vápně se trefil Adam Machač svým prvním gólem v mistrovském utkání za starší žáky a zvýšil na 5:3. Závěrečnou pečeť na vítězství pak přidal Max*, který završil svůj hattrick a upravil na konečných 6:3.

Byl to těžký zápas plný dřiny, ale tři body jsme získali. Teď nás čeká další výzva 19. října v Přelovicích, a pokud uspějeme, můžeme se těšit na druhé místo v tabulce, což je nad očekávání před sezónou.

pozn: Max* = (Tsymbalistyi Maksym)

Přelouč B: Remíza a prohra na penalty

Vedoucí mužstva Martin Šturma se také ohlédl za utkáním s Přeloučí B, které se hrálo o týden dříve na domácí půdě. Zápas skončil dramatickým výsledkem 7:7, a rozhodovaly až penalty. Terén byl podmáčený, ale naštěstí nedošlo k žádným zraněním.

První poločas jsme odehráli velmi slabě, plný individuálních chyb, což umožnilo soupeři, který jinak patří mezi slabší týmy, aby nás přehrával. Ve druhém poločase jsme se konečně dostali do tempa, začali jsme trefovat branku a dotahovat skóre. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, až jsme dvě minuty před koncem zachraňovali remízu. Bohužel, penalty nejsou naší silnou stránkou, a tak si Přelouč odvezla dva body za vítězství, zatímco my jsme si připsali alespoň jeden bod za remízu.

I přesto jedeme dál s plným nasazením a už se těšíme na další zápas!