Valy vs. SLAVOJ „A“ 0:3 kontumace

Hráno dne 22.3.2015, 15:00 hod.

Sestava SLAVOJE : Radek Zářecký – Peter Korbeľ, Jirka Hlaváček, Ríša Peml, Jirka Kohoutek – Lukáš Mach, Honza Kohoutek, Jakub Adam, Honza Knapík – Pavel Kratochvíl, Ondra Augustin

Střídali : 25′ Michal Karlík ( Pavel Kratochvíl ), 80′ Mára Cvejn ( Michal Karlík ) , připraveni zůstali : Jirka Šturma, Džedáj

Góly Slavoje : 12′ Jakub Adam, , 62′ Michal Karlík, 65′ Honza Kohoutek (penalta )

Z Valů se třemi body

Zápas od začátku plný nepřesností, kdy se oba týmy seznamovaly s přírodním trávníkem  po měsících v halách a na umělce.  Od začátku jsme ale opět byli o něco aktivnější,  a do hezké šance se již v 8 minutě dostal Honza Knapík, který si nasprintoval na křižný centr z levé strany, mířil ale vedle.  Hra se koncentrovala do středu hřiště, a kupředu jsme pronikali spíše individuálními akcemi. Jednu takovou předvedl v 12 minutě Ondra Augustin, a vykoledoval si tak faul na hraně šestnáctky.  K přímáku z 18 metrů se postavil Jakub Adam, krásně obstřelil zeď a ranou po zemi k tyči nás poslal do brzkého vedení – 0:1 . Po inkasované brance Valští zvýšili svoji aktivitu a vyrovnali hru. Mezitím musel zte hry odstoupil Pavel Kratochvíl, a nahradil jej Michal Karlík.   Hrál se bojovný fotbal převážně ve středu pole,a také domácí zahrozil –  v 35′ Radek Zářecký likvidoval slibný pokus Valských po rychlé akci z pravé strany.  Do poločasu jsme udrželi jednobrankový náskok.

Druhé dějství pokračovalo v obdobném duchu,  ale opět jsme byli o něco aktivnější.  Na druhé straně nás opět několikrát podržel Zářa, kdy  konečky prstů vytáhl ránu zpoza šestnáctky na břevno, o chvilku později lapal nebezpečná hlavičky  Valských. Koloritu derby přidal i konflikt, po kterém šli ze hřiště po červené kartě domácí i hostující hráč.  Po rychlém protiútoku  v 70′  servíroval Ondra Augustin Karlíkovi do jasné gólovky, a Karlík, sic na dvakrát, proměnil – 0:2.  Rozhodčí stihl domácí trochu podržet neuznaným gólem Pemla, kdy po centrované přihrávce přihrávce zakončoval hlavou. Pomezní mával ofsajd.  Po individuální akci Adama v 68′, která byla zastavena až nedovoleným zákrokem v pokutovém území  byla  nařízena penalta. K té se postavil Honza Kohoutek, a s přehledem proměnil do protipohybu gólmana – 0:3 .   V tomto okamžiku jsme se nechali trochu unést pohodlným náskokem, a o něco jsme v obranné činnosti zvolnili, to ale domácí v 75′ potrestali, kdy po několikátém rohovém kopu v závaru prostřelil vše co stálo v cestě Jakub Klas, a pokusil se tak ještě domácí nakopnout ke korekci výsledku – 1:3.   Nedovolili jsme již ale žádné drama, a uhlídali vedení.

Do jarní části jsme tak vstoupili úspěšně, za týden je potřeba výsledek potvrdit doma s Dřítčí.